Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Optymalizacja witryn internetowych
17 września, 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wyliczyć sporo. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym oprócz tego, że zyskuje się kontakt z wykształconym profesjonalistą, to jeszcze wysokiej klasy obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny aktywów i pasywów, sporządza zestawienia obrotów i sald lub segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa przejmuje część obowiązków przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a nawet przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się zmienia, z uwagi na to nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Uważna obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały poprawną strukturę, potrzebne informacje oraz zachowają wymagany porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty na czas oraz jak ich wspierać w biznesie. Obok tego klienci biura rachunkowego z reguły uzyskują komplet informacji, a także kompleksową pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze działa w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność oraz szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie finansowe operacje przedsiębiorstwa ewidencjonowane są przez dowody księgowe. Na ich bazie da się dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego powodu są niezbędnym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty trafiały w komplecie oraz miały poprawną strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Ważne, żeby klient wysyłał wszelkie dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym czasie.

Technika wysyłania dokumentów do biura rachunkowego często zależy od jego działania. W części miejsc niezbędne jest dostarczanie dowodów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy właściwie opisana kopia. Czasami dokumenty trzeba przynosić wprost do biura , gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe dba o ochronę dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeśli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość online

Współczesne biura rachunkowe z reguły używają programów księgowości elektronicznej. Ich bazową zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online umożliwia wprowadzanie wszystkich dowodów księgowych, których zapisy online zbierane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Oprócz tego takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a także usprawniają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Ponadto programy księgowości elektronicznej są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły oferują szkolenia, a także pełne wsparcie i porady techniczne. Tego typu programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem komfortowa. Opróćz tego wiele biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Oprócz podstawowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo istotnym atutem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi nadążać za nowościami w przepisach albo  uczyć się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.