Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go wybrać?
21 września, 2020

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Jakimi środkami wybielać zęby, aby uzyskać zadowalający rezultat?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi technikami od dentysty jest oceniane jako najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych . W zależności od metody, da się bez trudu wypracować biel zębów nawet o parę tonów. Z reguły wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, powstałych z uwagi na włączenie do posiłków np. kolorowej diety.

Pośród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do zwykle wymienianych należą soki, kawa lub niektóre kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak aby możliwe było zmniejszanie efektów pochłaniania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać fachowe wybielające zabiegi w klinice dentystycznej, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najsilniejsze, fachowe wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich wymyślonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Ta metoda wybielania zapewnia widoczne wyniki już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających jest lampa Beyond, innowacyjna technologia, która oferuje oczekiwane oraz trwałe efekty nawet po pierwszym zabiegu wybielania. Dodatkowo taki rodzaj zabiegu usuwa do 96% bakterii namnażających się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspomaga utwardzanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, choć najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się o 360°, co sprawia, że może być dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Dodatkowo także moc lampy może być dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Wielu ludzi marzy o filmowym oraz zupełnie białym uzębieniu. Z tego powodu wszędzie znane są ciekawe sposoby wybielania, na które pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście ogólnodostępne wybielające pasty do zębów. Całkiem dobrze usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie niszczą szkliwa. Równie popularne są paski, lakiery oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Można kupić je np. w sklepach lub w aptece, jednak z reguły to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dobrym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym są również wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece są na wymiar dobrane do pacjenta na podstawie wycisku jego zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie oraz nosi je według ustaleń dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, żeby wybielanie było skuteczne oraz w pełni bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania jest konsultacja z dentystą. Już teraz wiemy wszelkie domowe sposoby, choć teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości rysują szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy doradzi, która metoda spośród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Co więcej oceni stan zębów oraz stwierdzi, czy przed wybielaniem konieczne jest najpierw ich leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy zadbać, aby były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej kupić w wypróbowanych punktach lub z polecenia dentysty. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej zdecydować się na fachowe wybielanie w klinice dentystycznej. Tak mamy pewność, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko zauważysz efekty wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa od razu. Na przykład wybielanie metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki skutek, jednak należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj po zabiegu wybielania należy też stosować tzw. białą dietę, żeby nie popsuć dopiero co zdobytego efektu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Niwelowanie przebarwień wynikających z diety odkrywa naturalny kolor zębów, które czasem nie są idealnie białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. z powodu przyjmowanych leków albo w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi zęby z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Co robić, gdy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku sięgamy po inne estetyczne zabiegi znane u dentysty. Skutecznym rozwiązaniem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają sporo zalet. Obok tego, że możemy wybrać ich kolor do chęci pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Ze względu na to powinno się przed wybielaniem skontaktować się ze stomatologiem, aby ocenił, która metoda będzie dla nas efektywna.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.