Poduszka ortopedyczna – jak spać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Nauka pływania dla dzieci
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Stanowczo zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element musi być dokładnie przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom dotkniętym przez choroby, martwiącym się o problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej profesjonalne dobranie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Warto też sprawdzić miejsce zakupu. Najgorszą możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Mają oni największą wiedzę odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pozwoli utrzymać naturalne ustawienie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak przy dobieraniu nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Ważna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa określająca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazwa używana przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.