Nauka pływania dla dzieci

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dobry stomatolog – komu zaufać
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – jak spać
15 lutego, 2019

Nauka pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również fantastyczna forma spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki fantastycznie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich miłym przeżyciem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale dopasowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą stres, zarówno dla matki jak i pociechy. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest prysznic przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nowych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Pływanie jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, w dodatku mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią styczność. Przyjemnie jest nie bać się podczas wakacji wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki widzą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chciały z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń i koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko dobrych stron. Dzieci są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.