Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019
Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić
9 marca, 2020

Implanty

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest w dzisiejszych czasach nowatorską dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zwykle z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy pozwala na zamocowanie nowej korony zębowej w miejsce utraconego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na zawsze i dobierana kolorem i teksturą do innych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najodpowiedniejsze z dostępnych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY?

Wszelkie ubytki zębowe zaleca się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba występuje ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą przesuwać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do utraty następnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów lub z uwagi na walory estetyczne. Braki powodują deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębowe zastępują protezy, które są często niewygodne i przeszkadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u stomatologa, w trakcie której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie niezbędne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces jest bezbolesny. W trakcie standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najdłużej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy czas użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być odsłonięty, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uznawane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i silnym uzupełnieniem zębów. Prezentują się i sprawują się jak zęby naturalne, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w wypadku źle dopasowanych protez. Nie wymagają szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Oprócz tego chronią przed zanikaniem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu konieczne jest wykonanie szeregu badań. Stomatolog ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zwykle organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje sporo przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość zastosowania implantów wykluczają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Także dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pojawić się również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Wstawienie implantów to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1600 do nawet 5 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu należy także wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozbieżne i uzależnione od ich rodzaju. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 200 złotych.

Po przeliczeniu koszt pełnego zabiegu sięga od 4,5 do 9 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.