Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego nawadniania ogrodów
24 sierpnia, 2020

Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie efekt regularnej pielęgnacji, ale też relacja z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu oraz podejście do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do zrealizowania na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą kompetencje fryzjera są też dyplomy, które zazwyczaj można przejrzeć na stronach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer nieprzerwanie się udoskonala – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej ciekawią wielu klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą popiera certyfikatami zwykle powinien posiadać również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują fantazyjne upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego zdolności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , aby upłynął w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów trzeba unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na innych klientów lub na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze też zorientować się, ile czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny oddają im zbyt niewiele uwagi. Bywa także, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować zniżkę, naprawczy lub zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są porządnie oraz systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jakim stopniu fryzjer troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy lub na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Trzeba też zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ponure, przygnębiające salony zwykle nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw wpływa na rezultat pracy fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.