Depilacja nóg woskiem – jak zrobić wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Turystyczny termos – który najlepszy i jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do biura – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak zrobić wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal niesłabnącym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być zaledwie odrobinę podgrzany do półpłynnej formy, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale też wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Do depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą za krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Decydując się na depilację woskową warto zaczekać, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją woskową należy koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, by podczas zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.