Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki oraz balsamy do golenia, kremy spowalniające rośnięcie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to najprawdopodobniej najprostsze sposoby pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Zapewne sprawdzają się na kilka bądź kilkanaście dni, natomiast po owym czasie operację należy powtórzyć. I to właśnie jest fundamentalny motyw wynalezienia depilacji laserowej – czyli sposobu usunięcia owłosienia już na zawsze. Bynajmniej nie jest to pomysł nowy, ponieważ w ostatnim czasie dużo osób umawiało się na terapię z użyciem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowocześniejszym oraz najsilniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Odkrywcy, którzy skonstruowali, a potem wprowadzili do obiegu oba urządzenia, za drugim razem zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie wyjście pozwoliło na podniesienie wydajności terapii, ograniczenie czasu jego wykonywania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z dobrym rezultatem używać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo delikatnej albo ciemnej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji bądź mają słabe naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który otrzymał mnóstwo ekskluzywnych nagród. Co nie mniej znaczące, wcale nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zwykle trzeba od 3 do 5 zabiegów, żeby całkowicie usunąć wszystkie włoski. Jeżeli wybierzemy kilka partii, przykładowo nogi oraz pachy za jednym razem, to kosmetyczka potrafi to wykonać w czasie jednej konsultacji. W praktyce ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia oraz poziomu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg zwalcza włosy wyraźnie rozpoznawalne, najmocniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie najzwyczajniej w świecie dojrzewają jednocześnie, stąd też laser usuwa orientacyjnie 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa faktycznie zapewnia fantastyczne efekty?

Z pewnością są one dużo korzystniejsze niż w przypadku depilacji typowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia mogą dać się zauważyć jedynie jednostkowe włosy (np. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, jakie zdecydowały się na taki zabieg oraz rozpowszechniają swoje wypowiedzi na blogach w 99% są dumne z rezultatów. Szczególnie, że jest to dobra technika na wrastające włosy. A konkretnie? Poważnym efektem nierozważnych depilacji bądź najzwyczajniej w świecie tendencji są nieduże ranki na skórze, czerwone grudki albo krosteczki. Potrafią także dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas konsultacja u lekarza jest nieraz nieodzowna. Włoski nie mogą przeniknąć przez skórę oraz zostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna zbierać się ropa, natomiast następnie powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną propozycją, żeby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przystawia do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest dokonanie obserwacji włosków oraz przystosowanie siły wiązki świetlnej. Lasery starszego typu w zasadzie nie mają takiej opcji, stąd też przed konsultacją trzeba sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Inteligentny czytnik weryfikuje kilka paramentów jednocześnie, m.in. kolor oraz gęstość włosów. W ogóle nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie zadawało ból bądź wystąpią poparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako największy walor trzeba uznać wygospodarowany czas, gdyż w ogóle nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało w taki sposób, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie trzeba także kupować kolejnych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia domowe, męczyć się z podgrzewaniem wosku oraz bólem. Kobiety wolą epilację ze względów czysto funkcjonalnych. Mają szansę naturalnie wyruszyć na plażę w kostiumie, absolutnie nie muszą wstydzić się sporadycznych stojących włosków ani krostek. Można cieszyć się aksamitną skórą! Niewątpliwym atutem dla kobiet depilujących bikini jest opcja znieczulenia owego wyjątkowo czułego miejsca. Chłodzący żel zmniejsza moc odczuwania sukcesywnych impulsów wysyłanych przez laser. Do kolejnych zalet można doliczyć brak efektów ubocznych po terapii (należałoby niemniej zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle nadzwyczaj drogie, więc warto przejrzeć regionalne oferty oraz sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

W czasie trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość pozbyć się około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy możliwość usuwać włosy chociażby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było redukować zbędne owłosienie

Można wyodrębnić cztery modele laserów, stosowanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość trwała depilacja, kliknij w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.