Pranik -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy zawód księgowej to zawód z przyszłością?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie nadmiernego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie będzie odbywało się podczas procesu sądowego? Oraz czy trybunał wymierzy w stronę małżonków tylko niewygodne pytania? W jaki sposób przygotować się do sprawy rozwodowej, by uzyskać rozwód? Rozpocznijmy od tego, iż dzisiaj rozprawy w kwestii rozwodów absolutnie nie są niczym osobliwym. Masa mieszkańców miast i wsi po dłuższym czasie stwierdza swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii doboru sympatii. Częstokroć małżonek ma innego partnera, nadużywa napojów wysokoprocentowych lub narkotyków czy zamęcza psychicznie. W tej sprawie każdy spośród nas ma podstawę złożyć pozew o rozwód i wypatrywać korzystnego orzeczenia trybunału. Wyczekiwanie na holu przed salą na otwarcie postępowania bez wątpienia jest niezmiernie stresujące. Absolutnie nie ma się jednakże czego bać. Powinnyśmy posiadać minimalną wiedzę w kwestii tego, kto i o co będzie rzeczywiście na niej pytał. Jeśli czujemy, iż sami niestety nie damy sobie rady, należałoby w takiej sytuacji zwrócić się do adwokata rozwodowego, który po pierwsze pomoże nam uzbierać wszystkie nieodzowne dokumenty.

Proces rozwodowy realizuje zwykle trzech sędziów, z czego środkowy jest sędzią przewodniczącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to adwokaci ławnicy. Postępowanie będzie odbywało się bez uczestnictwa widowni, także z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, małżonków i pełnomocników nikogo ponadto nie powinno być podczas tego wydarzenia. Bynajmniej nie musimy się więc niepokoić tym, że przyjaciółka z biura dowie się zbyt dużo o naszym małżeństwie bądź o tym, co stało się w naszym domu. Pozostałymi stopniami rozprawy są: rozpytywanie małżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie współmałżonków i w końcu – ogłoszenie wyroku.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zwyczajowo poczyna od zadawania orientacyjnych zapytań. Czy współmałżonkowie prowadzą razem gospodarstwo domowe? (jeśli nie, to od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (i czy są pełnoletnie, kto dziś ma nad nimi opiekę, jeżeli matki lub ojca w wymienionym gospodarstwie w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się względem jednego spośród małżonków rozprawy familijne? Oraz czy jest w ogóle jakaś nadzieja na uchronienie małżeństwa? Po tychże zapytaniach trybunał przechodzi do przesłuchania obserwatorów zdarzeń. Ma szansę to zrobić na początkowej rozprawie albo dopiero na następnej. W pierwszej kolejności odpytywani są przyjaciele strony powodowej, zaś później – strony pozwanej. Od liczby świadków zależy liczebność spraw, zaś każdy z partnerów może zadawać im pytania. Jeżeli wszyscy zostaną już wysłuchani, wówczas trybunał przechodzi do wysłuchania małżonków. Mają sposobność oni wyeksponować swój stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co zakomunikował któryś z najbliższych albo sam małżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na werdykcie dobro dziecka, nade wszystko niepełnoletniego
  • Pozostawałoby to w sprzeczności z wartościami współżycia społecznego
  • Rozwodu chce wyłącznie winny partner, np. ten który dokonał nielojalności (drugi małżonek jest zobowiązany uwidocznić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości sprawach może pomóc nam prawnik, nade wszystko jeżeli zmierzamy do tego, żeby trybunał zawyrokował winę jakiejś ze stron za rozpad związku. Powinniśmy się także do niego udać wtedy, jeśli: strony posiadały wspólny inwentarz, zaś jedno spośród nich ma działalność gospodarczą w fazie upadłości; planujemy, by zostały zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka czy na niepełnoletnie dzieci; pragniemy posiadać wyłączną kontrolę rodzicielską czy pragniemy drugiej stronie uszczuplić stosunki z dzieckiem; sytuacja wymaga orzeczenia wariantu wykorzystywania ze wspólnego mieszkania, jego przydziału albo daniu go jednemu spośród współmałżonków; powinno się zawyrokować podział zupełnego dorobku. Adwokat może nas poratować nie wyłącznie w przypadku rozwodu, wręcz przeciwnie – też w czasie separacji. Warto wspomnieć, iż rozwód i separacją to dwie przeróżne sprawy, które choć są bliskie, lecz różnią się skutkami. Osąd trybunału o rozwodzie powoduje, iż małżeństwo przestaje funkcjonować. W wariancie separacji związek jeszcze funkcjonuje formalnie. Osoby, które zdecydowały się na separację, z jakichkolwiek względów właściwie nie chcą zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są nabożne albo mają na wychowaniu nieletnie dzieci. Jest także coś specjalnego, jak separacja praktyczna, gdzie mąż i żona mieszkają rozdzielnie, a mianowicie nie zajmują tego samego mieszkania.

O czym warto pamiętać?

Koniecznie musimy nosić w teczce wszelkie dowody obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu całkowitej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, sms-y, wiadomości internetowe lub filmiki. Trzeba wykazać, iż małżonek, np. dokonał niewierności lub jeszcze nadużywa alkoholu. Jeżeli staniemy przed sądem bez dowolnych dowodów w tej kwestii (lub bez świadków wydarzeń) uzyskanie rozwodu może trwać niezmiernie przewlekle. Rozstrzygnięcie trybunału będzie opierało się na przesłuchaniu małżonków i świadków. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego mecenasa, to wejdź w ów link – Prawnik

Komentarze są wyłączone.