Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy jak i na wycieczkę.
25 września, 2019

Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie zmniejsza się, co sprawia, że robi się ona obwisła oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które chcą zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak takie działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, nowe metody są co raz mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na sile ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być także używana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest doskonałą metodą usuwania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi pożądane i trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się do 16 miesięcy. Co więcej może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, by utrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z kilku surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zazwyczaj mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz znacznie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak pozostałe metody, laser ma za zadanie zwiększenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Korzystnie wpływa też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najbardziej znany sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, aby osiągnąć przewidywany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak dużą powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.