Termos obiadowy, niezbędne do pracy jak i na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi regenerujące
25 września, 2019

Termos obiadowy, niezbędne do pracy jak i na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na półkach znajdujemy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu skonstruowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, aczkolwiek mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, zbudowane z podwojonych ścianek, między którymi znajduje się obszar próżni termicznej. Ściany są cienkie i dzięki temu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Utrata ciepła jest również minimalizowana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która pokryta jest osłoną odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku znajdziemy mnóstwo rodzai termosów, mamy możliwość wybierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, na przykład, są termosy klasyczne, znane wszystkim, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do posiłków, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, tj. są one po pierwsze, dużo bardziej pojemne, po drugie mają całkiem inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej odmienności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Spędzając duże ilości czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, po szczytach górskich, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzenia dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to niezbędne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm domaga się pełnowartościowego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Dużą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Ważną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te szklane nie są tak solidne. Następna sprawa jaką powinno się rozważyć przed zakupem jest korek, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką i łączony. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wycieczkę powinno się pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu możemy mieć pewność, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; ponadto, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast podczas długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc cieszenia się z ciepłego jedzenia przez długi czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i mimo wszystko po dłuższym użytkowaniu należy je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.