Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi regenerujące

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy jak i na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019

Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi regenerujące

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje wiele innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale również formują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, niepotrzebne owłosienie oraz rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą co raz to nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, najnowsze technologie powodują, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów oraz pozbycie się z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zwykle angażują pracę specjalnych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem porządnie naprawczym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uaktywniania procesów naprawczych i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność i powstrzymują starzenie.

Do zabiegów regenerujących można wykorzystać również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, w głównej mierze z tych części ciała, które są niepodatne na ćwiczenia i opracowane diety. Nowoczesna technologia pomogła sporządzić metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, ze względu na co o wiele łatwiej je odessać lub przesłać do wątroby, a stamtąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego typu zabiegi zwykle mają też inne pozytywne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, zmniejszyć blizny, zmarszczki lub rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją również sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te zabiegi nie są inwazyjne i przynoszą zauważalne efekty: możliwe jest zlikwidowanie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii używane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które wpływają na różne obszary ciała oraz tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów pobocznie oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Obecne metody liftingujące, używają innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wszywanych w głębokie warstwy skóry, aby unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.