Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

toruńska kancelaria notarialna dobry notariusz pomoc notarialna
Z czym warto iść do notariusza?
8 kwietnia, 2017
kancelaria notarialna notariusz toruń notariusz usługi
Najem okazjonalny – poświadczenie u notariusza
11 kwietnia, 2017

Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy wiemy z doświadczenia, iż najlepsze imprezy to takie, które ogólnie rzecz ujmując nie są zaplanowane bardzo drobiazgowo – a więc sporo rzeczy najzwyczajniej w świecie ma miejsce naturalnie. Nieraz jest tak, że im bardziej jesteśmy sceptycznie nastawieni oraz nie chcemy iść do znajomych, to impreza jest jeszcze bardziej udana. Zaś jeśli rozpoczynamy pierwsze przygotowania tydzień wcześniej (kobiety nabywają czasem fajne stylizacje z niniejszej okazji i dobierają make up), wówczas zabawa okazuje się potwornie nudna oraz chcemy natychmiast z niej uciec. Osoba, jaka jest realizatorem w sumie nie może do końca przewidzieć wszystkich zdarzeń, może tylko zasugerować jakieś ramy, m in. iż o godzinie 12.00 w czasie Sylwestra goście będą wypijać szampana przed domem i obserwować piękne fajerwerki. Jego centralnym celem jest jednakże to, żeby niczego wszystkim zebranym krótko mówiąc nie zabrakło. Świetnym konceptem jest zorganizowanie dobrej ramy muzycznej, np. na zabawie będzie występował kultowy DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Stworzenie imprezy nie bazuje jedynie na zachęceniu przyjaciół sms-em oraz wystawieniu napojów z alkoholem na ławie. Właśnie – jeśli chodzi o zawiadomienia. Przesyłanie płytkich sms-ów w formie: „w niedzielę impreza, przyjdź”, „w sobotę spotykamy się u mnie, dyskoteka do białego rana” bądź „wstąp, zabawa u mnie”, jest troszkę pospolite. Ciekawym konceptem jest zatem wydrukowanie zaproszeń oraz odręczne ich wypełnienie, bądź rozesłanie informacji, ale o troszkę odmiennym wyglądzie, m in:

„W związku z wyraźnymi listami obywateli, władca wszystkich włości król Radosław I, jako iż jest panującym litościwym, przywołuje na mityczną biesiadę pod „Kogucią Nogą”, gdy tylko w niedzielę Słońce schowa się za horyzontem. Obowiązkowo należy mieć luźne okrycie i obfitą dawkę dobrego nastroju. Na wieczerzy tworzeniem muzyki zajmie się kultowy DJ, a kolacja skończy się w takich okolicznościach, gdy wszyscy przybyli goście zapadną w błogi sen bądź powrócą do swych domów.”

Wyszło dużo lepiej, prawda? Na pewno o wiele więcej znajomych przybędzie na potańcówkę po otrzymaniu owej wiadomości. Musimy pamiętać, aby mówiąc w skrócie nie była zbyt kwiecista – musi koniecznie zawierać odpowiednią dawkę powagi i humoru. Jakich błędów całkowicie unikać? Powyższy sms lub zaproszenie w postaci kartki krótko mówiąc nie może nikogo obrazić. Odpuśćmy sobie definiowanie kolegi niezbyt wygodną ksywą (nawet jeżeli na konkretną osobę tak mówią inni), spisywanie czyichś cech osobowości (zwłaszcza pejoratywnych) i pozostałych równoległych rzeczy.

W przypadku kiedy publikujemy zaproszenia dla gości, wtedy mówiąc w skrócie nie muszą one mieć formy estetycznej kartki wypełnionej tekstem. W ogóle nie muszą to być także kartki zakupione w sklepie papierniczym czy w internecie. Fajnym pomysłem jest samodzielne zaprojektowanie graficzne zawiadomień, m in. w formie listu żelaznego rodem z XIII wieku. Wszystko zależy naturalnie od charakteru potańcówki, m in. czy uczestnicy. będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jak przygotować fajny jadłospis?

I tutaj pojawia się kluczowy, oraz równolegle bodajże najistotniejszy motyw: czy którykolwiek z gości ma reakcję alergiczną albo nietolerancję na wybrane dania? Jakie są preferencje kulinarne przyjaciół? Czy zamierzają tańczyć na tarasie przy ognisku czy spożywać wytworne posiłki w restauracji? Na atrakcyjnej imprezie trunek w ogóle nie „zakryje” pysznego jedzenia, innymi słowy, iż wszelkie potrawy muszą obowiązkowo zajmować naczelne miejsce, zaś nie wino czy gorzałka. Każdy dobrze wie, iż nie można pić alkoholu na tzw. „goły żołądek”. Póki przybyli goście rozpoczną rozlewać świetnej klasy napoje alkoholowe, są zobowiązani cokolwiek przełknąć. Menu musi być dopasowane do ich indywidualnych preferencji, m in. jeżeli znajoma ze studiów reaguje alergicznie na marchew, wtedy świetnie by było, jeśliby na ławie pojawiały się posiłki wolne od tego warzywa. Skoro przyjaciel ze studiów posiada problem z nietolerancją zbóż oraz laktozy, to warto opracować przynajmniej 2-3 potrawy właśnie dla niego. W przeciwnym razie będzie siedział przy zachęcających daniach i w ogóle nie jadł, bądź doniesie własne dania, zaś na to mówiąc w skrócie nie powinien pozwalać żaden realizator imprezy (jeżeli zależy mu na tym, aby wszyscy przybyli goście bardzo dobrze się bawili). Koszty prywatki mamy szansę niewątpliwie rozłożyć na wszystkich uczestników – wspólnie z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy spośród nich dostarczy po prostu ze sobą trunek i jakieś dania. Musimy jednakże monitorować, ażeby mówiąc w skrócie nie pojawiło się 30 puszek z szampanem oraz jedyne wino (lub na odwrót). Co każdy uczestnik bierze musimy ustalić na starcie.

Jeśli chcesz zaprosić na własną imprezę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to wejdź w odnośnik po prawej stronie – www.dj-lodz.pl – a przeczytasz pod nim fachowe informacje.

Komentarze są wyłączone.