Klinika stomatologii Estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozbudowy tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na ostateczny rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość poznania rezultatu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian lub użyć programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wspaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy zapewnia zdecydowanie lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania klinice stomatologicznej jest bardzo wygodny i nie zabiera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować natężenie lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również za pomocą koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny

Komentarze są wyłączone.