ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje na równi minimalne natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.