Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy wygodny materac do dużego łóżka
31 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga konkretnych uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, zaświadczenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą możliwość kierowania pojazdami. Pełne szkolenie gwarantuje otrzymanie wszelkich koniecznych dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które powiększą posiadane kompetencje. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Jedynym wymaganiem obok posiadania podstawowego prawa jady odpowiedniej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Same lekarskie badania można przejść po zakończeniu szkolenia lub w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga przede wszystkim osoby, które zamierzają prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej czy gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to także pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje też kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając takie uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Organizacja i program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został wymyślony , by nastawił kierowcę na ryzykowne sytuacje na drodze oraz wyjeżdżania z nich bez kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo zarówno swoje, a także pasażerów albo osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, gdy możliwa jest strata kontroli nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy podnoszą swoje umiejętności, które są niezbędne do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wliczają się zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. W liście tematów, jakie są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Istotnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które jest bazą do odebrania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne szkoleniowe materiały i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na doświadczeniu i wiedzy, które cierpliwie przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia dzięki świetnej organizacji oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi przygotowuje kierowców do prowadzenia pojazdu w ekstremalnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane fundamentem bezpiecznej jazdy oraz sprawnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Komentarze są wyłączone.