Sklep internetowy – jak otworzyć

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo z minibrowaru – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – jak kupić dom
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

Obecne czasy to ciągły rozrost cywilizacji konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieustannie rozglądają się za czymś nowym i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie wskazuje na to, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Kupowanie ekskluzywnych artykułów to również, lecz bierzemy pod uwagę oprócz nich detergenty, produkty spożywcze – słowem to, co jest nam konieczne do egzystencji. Dużo osób nie zatrzymuje się zbytnio i w wyniku tego, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Dobrym wyjściem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Każdy z nas łatwy wyliczy niemało wzorcowych jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Robią zakupy w hipermarkecie dwa razy w miesiącu, by oszczędzić sobie regularnego wyłażenia po nieodzowne artykuły. Obecnie przykładowe sieci idą zdecydowanie naprzód i świadczą im dowóz zakupów do domu.

Wyżej przywołana problematyka tyczy się przede wszystkim osób zajętych, tkwiących w nieskończoność w biurze. Nie wyglądają na zachwyconych, gdy muszą udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie chętnie sięgają wówczas po e-sklep i hurtowo nabywają upominki dla bliskich. Biorąc to pod uwagę – stają się oni naszą grupą docelową, i co widać w analizie – dosyć sporą.

 

Wiemy zatem jaki fundamentalny cel uruchomienia e-sklepu, a więc powinniśmy pomyśleć jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam przynieść duże korzyści, wtedy rozpoczynamy od tzw. analizy SWOT. Ocena silnych i słabych stron, perspektyw i pułapek to zupełna podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego sklepu internetowego, jak i rywalizujących podmiotów. Musimy zbadać jakie statystyki generują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

 

Krok następny to wybranie grupy docelowej. Nie ma tutaj reguły. Tworzony przez Was e-sklep może być dostosowany do Nabywcy wszechstronnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu dziedzin towarów, lecz również dla przykładu przyciągać do siebie po pierwsze Panie, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Rzetelnie rozpatrzcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Trzeba mieć świadomość, że stworzenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo należy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy wcześniej prowadziłeś biznes, musisz wyłącznie zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

 

Bardzo ważna rzecz związana jest z produktami. Gdy już namyślimy się czy nastawiamy się na coś wyspecjalizowanego, z wąskiej branży, czy też produkty uniwersalne, produkowane na ogromną skalę, koncentrujemy się na właściwym dobraniu kolportera. Odpowiedzialność, terminowość i bycie godnym zaufania, to winna być podstawa, na którą musimy spojrzeć przy kontraktowaniu. Wiadomo, że na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Dostawca już wybrany? Teraz powinniśmy zadbać o opisy produktów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Wkraczamy w tym momencie w strefę pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy pragniemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to wtedy musimy poświęcić czas na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – łatwo do zapamiętania dla Klientów, lecz także zoptymalizowane pod SEO, aby popularna wyszukiwarka Google oceniła naszą jakość pozytywnie. W przypadku skopiowanych treści – wyszukiwarka zakwalifikuje nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie satysfakcjonującej pozycji w wynikach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Kiedy już to wszystko mamy – przyszła kolej na wprowadzenie konkretnych form płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewąpliwie powinniśmy również dać Odbiorcom możliwość płatności za pobraniem i z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Wizja jest, konkurencja została zadbana, mamy już biznes plan i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Niektórym wystarczy nawet darmowe oprogramowanie, lecz w przypadku rozległej wizji lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena czasem jest zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie jest – wtenczas musimy ją wykupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W temacie hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hositngów – mają one nam multum barier, hamujących rozwój naszego projektu.

sklepy internetowe Toruń

Komentarze są wyłączone.