Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekty ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament
30 sierpnia, 2020
Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest uznawany na całym świecie. Zdobycie go wymaga kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim bez problemu zaprezentujemy nasze umiejętności na nie jednej rozmowie o pracę, lub podczas składania papierów na studia. Odpowiednio podsumowują nasze umiejętności i demonstrują je jako certyfikat. Nie w każdym miejscu jest możliwość zdobycia certyfikatu. Taką sposobność dają tylko specjalne szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zyskujemy oryginalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, dobrze jest skorzystać z usług szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres umiejętności i jest dobrany pod różne grupy społeczne, jednocześnie oferując nam nowe możliwości. Ułatwia to dostanie się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na kategorie łatwiej jest się do nich ustosunkować i możemy wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem powstałym specjalnie dla najmłodszych. Określa on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mają możliwość zdobyć dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i zachęca do kolejnych starań związanych z nauką języka. Prościej jest im w późniejszych latach podejść do trudniejszych egzaminów, umożliwiających coraz większe korzyści. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje opcję zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego dorosłym. Zdany egzamin udowadnia zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuację nauki na wyższym stopniu zaawansowania i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz sposobność pracy w środowisku wielojęzycznym. Zdobycie certyfikatu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest uznawany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zaliczenie zajęć języka angielskiego na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w obcym kraju w języku angielskim. Posiadając konkretne wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest uznawany przez największe firmy. Udowadnia, że potrafisz już posługiwać się językiem angielskim zarówno w codziennym życiu, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najwyższym certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go powinniśmy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już opcja przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia umiejętności w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to potrzebne, gdy zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych predyspozycji. Nauka do tego egzaminu zawiera specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów weryfikuje nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Potwierdza to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zwykle są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję swobodnej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą wymowę oraz wiedzę w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Trzeba brać pod uwagę, że rodzaj egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych predyspozycji językowych, warto jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup wiekowych, ponieważ stopień trudności egzaminu wzrasta w przybliżeniu do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też powiązane z tym, co pragniemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam potrzebny do konkretnej pracy, prawdopodobnie zdecydujemy się na inny, niż w razie składania papierów na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.