Rekuperacja i klimatyzacja instalacja Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń montaż
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Czyste powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale i na skuteczność. Wysoka jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, oznaczają bazę naszego komfortu i dodatnio oddziałują na naszą motywację i zdolność wykonywania zadań. Aby zapewnić sobie przyjazne warunki zwykle rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz pomieszczeń przynosząc nam chłód w trakcie lata. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze działa system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby zdobyć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania szczególnie latem, gdy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń, przynosząc chłód i cieplny komfort niezależnie od tego, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach z reguły używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy usuwające kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja sprawdza się tylko w czasie lata. Sporo klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście centralnego ogrzewania albo pozostałych systemów grzewczych, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń wynikają ze strat ciepła. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, powietrze zimne należy ogrzać, na co wykorzystywana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli wybieramy zakup jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza reduluje nasze potrzeby na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Daje nam oszczędność energii i osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji ma sporo różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz budynku i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odgrodzić się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma także dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.