Montaż klimatyzacji Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pasywne Toruń montaż
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Nowoczesna rekuperacja i klimatyzacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale też na naszą efektywność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, wyznaczają bazę naszego komfortu oraz korzystnie oddziałują na motywację oraz zdolność działania. Aby zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku zwykle decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej reguluje temperaturę wewnątrz domu przynosząc nam chłód podczas lata. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Tutaj doskonale działa mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Na czym polega fenomen rekuperacji i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, żeby zdobyć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie przyjemnej temperatury wewnątrz pomieszczeń zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury w środku domu, przynosząc ochłodę oraz komfort cieplny bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach przeważnie używanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część oddaje ciepło z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście lokalnego ogrzewania albo innych grzewczych systemów, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji budynków. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań wynikają ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz pobiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ocieplić, do czego wykorzystywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Tak redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz w ten sposób filtrują powietrze wchodzące do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku domu jest zestawienie obu tych systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele różnych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort w środku budynku i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niechcianych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma również pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.