Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u stomatologa
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – co oprócz kostki
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technik, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na końcowy rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość poznania efektu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz efekt zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest całkiem wygodny oraz nie zabiera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować natężenie światła oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić także przy użyciu protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym albo do położenia jej na implancie. Stosuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Pod licówkami da się schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.