Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą daleko wschodniej religii, jednak w ogóle to słowo nie wiąże się z wiarą i modlitwą. Hirsutyzm to przypadłość na którą cierpi wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to profesjonalny termin określający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być dotknięci tą dolegliwością, jednak część panów lubi mieć ciało pokryte dość licznym futerkiem. Dla pań jednakże to absolutny dramat.

U dziewczyn chorujących na hirsutyzm włosy rosną w wygórowanej ilości na przeróżnych partiach ciała – w strefach bikini, na łydkach i co gorsza na brodzie. Musicie poświadczyć, że włosy na atrakcyjny, dziewczęcej twarzy nie wyglądają gustownie i kusząco. A generalnie każda z nas pragnie być zauważana i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu redukuje nadmierne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to zabieg łagodny, w szczególności zalecany kobietom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej wyjątkowej choroby, wywierając wpływ na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie masz pewności czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym poradnikiem mówiącym o procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm objawia się zbędnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U kobiet z tym zaburzeniem, gęste włosy pojawiają się nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na twarzy, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako defekt kosmetyczny. Czasem jest efektem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u atrakcyjnej, 100% dziewczyny pojawia się niewielka bródka? Damski organizm tworzy równocześnie estrogeny ( damskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Od czasu do czasu zdarza się, że w wyniku zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają produkować zbyt dużo hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Kolejnymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także sterydy (stosowane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku dostrzeżenia pierwotnych objawów nadmiernego owłosienia zaleca się wizytę u specjalisty. Po głębokim zbadaniu potwierdzi on diagnozę i poda stosowne lekarstwa, lub oznaczy, że zbytnie owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wówczas najlepszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas paru wizyt raz na zawsze pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym wyłącznie do kobiet narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem w całości likwiduje włoski z każdej partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy deklarują, że jest to zabieg bezbolesny. Odpowiednie ustawienie lasera do jakości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej wizyty. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrzymałe jest Twoje owłosienia. W sumie efekt końcowy jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włosy nigdy nie pojawią się.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda profesjonalna nazwa) laser przesyła wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest zdecydowane osłabienie struktury włosa, który przestaje się rozwijać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień laserowy pochłaniany jest jedynie przez włoski, które wyczuwalne są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą wymaganej ilości promieniowania właściwej do ich zniszczenia. Dopiero po paru wizytach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak mówi spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy wyrastające na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie dziwi nas, że kobiety z hirsutyzmem decydują się na tą przynoszącą efekty formę kuracji. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których zbędne owłosienie powoduje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok tradycyjnych zabiegów estetycznych, gabinet oferuje profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem nowatorskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Chcesz mieć ładną i dopieszczoną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja laserowa Toruń

Komentarze są wyłączone.