dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Wspaniała muzyka na Twoje wesele, czyli co może zrobić dla Ciebie DJ
6 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż?
25 maja, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Firma ProKrusz od kilku lat oferuje usługi sprzedaży i transportu kruszyw stosowanych w budownictwie drogowym, jak i kruszyw budowlanych. W naszym katalogu zamieściliśmy doskonałej jakości kruszywa, surowce naturalne, jak i kamienie drogowe. Produkty naszej firmy oferowane są przede wszystkim zakładom prefabrykacji betonowej, producentom kostki brukowej jak i producentom mas bitumicznych. Z drugiej strony kruszywa oferowane są także klientom indywidualnym. Każdy może skorzystać z naszej ogromnej palety wyrobów.

Co możecie odkryć w ofercie przedsiębiorstwa ProKrusz?

Pierwszą grupą dostarczanych przez nas produktów są kruszywa drogowe. Jak sama nazwa wskazuje kruszywa drogowe używane są w budowie dróg. Wykorzystuje się je do wzmacniania dróg, utwardzania parkingów, wykonywania podstawy drogowej, a także do wytwarzania warstw wiążących. Kruszywa drogowe muszą urzeczywistniać pewne normy, związane między innymi z ich wytrzymałością, jak i współczynnikiem ścierania. W końcu stanowią one kluczowy składnik struktury ulic i autostrad. Kruszywa drogowe, oprócz przytoczonych wyżej wartości, muszą się także odznaczać odpornością na niestabilne warunki pogodowe, co jest bardzo kluczowe w naszym klimacie. Przy wykorzystaniu właściwej jakości kruszywa zmieniające się temperatury nie wpłyną niekorzystnie na kondycję nawierzchni dróg. W ofercie naszej firmy odnajdziecie następujące typy kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to surowiec o granulowanej strukturze powstały w rezultacie przekruszenia tłucznia w granulatorze (drugie kruszenie materiału skalnego). Sprzedajemy piasek łamany w dwóch frakcjach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest powszechnie używany do tworzenia betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest kruszywem łamanym o urozmaiconej grubości ziaren (od 2 do 20 mm). Tworzy się po przekruszeniu tłucznia w specjalnej maszynie do granulacji. Grys to kruszywo używane zarówno w budownictwie drogowym, oraz w ogrodnictwie jako produkt ozdobny.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to kamień kruszony o różnych rozmiarach. Kliniec jest materiałem zrodzonym z pierwszego rozdrabniania. Jako podstawowe kruszywo drogowe wykorzystywane jest do utwardzania nawierzchni.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane powszechnie używane w przemyśle drogowym wytwarzane z skały. Tłuczeń wyróżnia się szorstką powierzchnią i kształtem bryły sześciennej. Wdrażany jest do produkcji powierzchni drogowych i w przemyśle kolejowym.

Następną grupą dostarczanych przez naszą firmę surowców są kruszywa budowlane. Jako, że wykorzystuje się je do budowy domów lokalowych, jak i obiektów użytkowych, szczególnie istotne jest aby kruszywa budowlane były odporne na ucisk, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. W końcu mają one zapewnić trwałość struktur budynku. Kruszywa budowlane produkowane przez ProKrusz spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Oto najpopularniejsze kruszywa budowlane, udostępnione w naszej kompleksowej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek to luźna skała osadowa składającą się w większości z kwarcu. Średnica ziaren tego surowca wynosi od 0, 05 do 2 mm. Wykorzystywany do fabrykacji betonu i elementów stosowanych w budownictwie.
 • Żwir – oferujemy żwir o takich rozmiarach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, porównywalnie jak piasek wykorzystywany jest do fabrykacji betonu i komponentów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące powszechnie na terenie Polski.

Następną odmianą kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to surowce mineralne rozbite w efekcie degradacji skał lub przy użyciu przemysłowych technologii rozdrabniania. Występują na masową skalę w naturze. Kruszywa naturalne stosowane są w przemyśle budowlanym i drogowym. ProKrusz opracował dla Was specjalną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – skała osadowa typu węglanowego. Stosuje się go do fabrykacji specjalnego cementu, do wyrobów ceramicznych, jak i do wytwarzania materiałów ogniotrwałych.
 • Wapień – w naturze skała typu osadowego ukształtowana głównie z węglanu wapnia, przede wszystkim w formie kalcytu. Jako produkt naturalny jest szczególnie przystępny w obróbce, co sprawia, że jest niezwykle powszechny w branży budowlanej.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o jasnoszarym, albo czerwonym zabarwieniu (w zależności od środowiska egzystowania). Wykorzystywany jest jako kamień wykończeniowy i dekoracyjny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o atrakcyjnym wyglądzie. To kruszywo wykorzystywane jest jako materiał drogowy i budowlany.
 • Bazalt – skała lita o bardzo nietypowej strukturze. Cechą charakterystyczną bazaltu jest oddzielność słupowa. Jako kruszywo budowlane odznacza się dużą wytrzymałością na działanie kwasów i uszkodzenia mechaniczne.

Kruszywa, zarówno te stworzone przez naturę jak i wytwarzane sztucznie służą nam od najdawniejszych czasów. Kruszywa wykorzystywane są do budowy dróg, domów, do aranżacji ogrodu, jak i do wyrobu porcelany. Firma ProKrusz, jako profesjonalny dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego zapewnia znakomitą jakość swoich wyrobów. Od wielu lat współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami zadowalając się nieustająco pozytywną opinią. Nasze usługi koncentrują się się nie tylko wokół sprzedaży kruszywa, ale również na transporcie. Dostarczamy nasze wyroby na terenie Polski, bez względu na wielkość zleceń. Troszczymy się o zadowolenie naszych Partnerów i długofalowe relacje z partnerami handlowymi. Stawiamy na ekspresowość usług i profesjonalizm. Zapewniamy wysokiej jakości kruszywa zaspokajające wszelkie standardy. Poznaj już dziś, że ProKrusz to kruszywa numer 1!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: kruszywa Warszawa

Komentarze są wyłączone.