Stomatologia Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddaszy
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas wiele razy podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w dobrej formie. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna proponuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, stomatolog wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie dentysta wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Znajdziemy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, skomponowane  skomponowane z kilku materiałów. Kosztują od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Wszyscy chcemy o idealnie białych zębach. Istnieje mnóstwo alternatyw by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Następnym sposobem na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie polecane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.