Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne

Pianka PUR - drewno
Pianka PUR – ocieplanie nie tylko dla domu
7 stycznia, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku
15 stycznia, 2018
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik

Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik

Dzisiejsze dni to nieustanny rozkwit modelu konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, nieustannie poszukują nowych produktów i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie wytwornych wyrobów to również, ale bierzemy pod uwagę jeszcze środki czystości, coś do jedzenia – po prostu to, co jest nam potrzebne do życia. Dużo z nas pędzi nieustannie przez życie i w wyniku tego, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Dobrym wyjściem może okazać się sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Z pewnością kojarzymy dużo przykładowych jednostek, które na nic nie mają czasu. Zakupów dokonują w supermarkecie co 14 dni, by zaoszczędzić sobie notorycznego wybywania po nieodzowne produkty. Obecnie przykładowe sieci idą jeszcze dalej i gwarantują im dostarczenie zakupów pod drzwi.

Przeanalizowana już problematyka dotyczy zwłaszcza ludzi zajętych, przesiadujących miesiącami w biurze. Nie wyglądają na zachwyconych, jak muszą udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie z ochotą sięgają wówczas po e-sklep oraz hurtowo nabywają upominki dla rodziny. Co za tym idzie – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – dosyć sporą.

Poznaliśmy najważniejszy cel założenia sklepu internetowego, a więc powinniśmy namyślić się jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeśli sklep internetowy ma Wam duże zyski, wtedy zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Rozpatrzenie mocnych oraz słabych stron, widoków i pułapek to całkowita podstawa. Dotyczy to zarówno naszego nowego sklepu, jak również otoczenia konkurencyjnego. Powinniśmy przeanalizować jakie liczby osiągają, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

W tym momencie koniecznie będzie określenie grupy , do której chcemy trafić. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Otwarty przez Was e-sklep możemy skierować do Konsumenta niedzielnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu dziedzin towarów, ale także np. przyciągać do sklepu internetowego po pierwsze płeć piękną, ze względu na przewagę kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Rzetelnie zbadajcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Być może będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Nie wolno zapominać, iż otwarcie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, koniecznie winniśmy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś w zasadzie tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Kolejna istotna kwestia związana jest z produktami. Kiedy już namyślimy się czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z mniej popularnej działki, czy też produkty bardziej ogólne, wyrabiane na szeroką skalę, możemy się skupić na sumiennym wyselekcjonowaniu dostawcy. Rzetelność, terminowość i bycie godnym zaufania, to winna być grupa cech, na jaką należy zwrócić uwagę. Oczywiście ważny dla nas będzie też przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Dostawca już wybrany? W tym momencie trzeba zatroszczyć się o informacje dotyczące towarów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Wkraczamy właśnie w strefę pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Jeżeli chcemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to w takiej sytuacji powinniśmy skierować uwagę na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przystępne dla Klientów, ale też przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – nasza wyrocznia oceni Was negatywnie i nie zapewnimy sobie wysokiej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – czas na zapewnienie Klientom konkretnych systemów płatności. Do najpopularniejszych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia winniśmy też zapewnić Klientom zapłacenie przy odbiorze oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Koncepcja jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy naszkicowany plan działania oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Czas na krótkie omówienie kwestii technicznych.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Czasem starczy nawet darmowe oprogramowanie, lecz w przypadku rozległej wizji lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być dawana w parze z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – wówczas będzie trzeba takową zakupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W temacie hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hostingów – narzucają one nam multum ograniczeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.