Pianka PUR – ocieplanie nie tylko dla domu

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
27 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne
11 stycznia, 2018

Mamy różne marzenia, dla większości jednym z nich jest wybudowanie domu. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Budowa domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu trudnych decyzji. Schemat domu angażuje myśli na długi czas. Przeanalizować trzeba nie tylko optymalną powierzchnię, ale także rozłożenie pokojów. Całość powinna idealnie współgrać, tak żeby każdy mieszkaniec miał swój własny kąt. Przeanalizować trzeba też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Sporym problemem jest też dobór właściwej metody grzewczej. Sieć gazowa nie jest dostępna w każdej miejscowości. W tym wypadku przeanalizować trzeba zainstalowanie ogrzewania węglowego lub olejowego. Decyzja ta wpływa przez wiele lat na koszty ogrzewania, ale także na wygodę na konieczność konserwacji pieca i komina.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zaizolujemy właściwie ścian, dachu i fundamentów. Nasz dom będzie tracił ciepło. Znaczące straty są efektem niedostatecznie ocieplonego strychu. Dlatego kwestii izolacji nie wolno omijać. Sposób izolacji cieplnej domu ma znaczenie. Stosowane są różne materiały: styropian, wełna, korek czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, zwana dla uproszczenia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do termoizolacji domów jest spieniony polistyren. Posiada on wiele zalet:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednak nie nadaje się do izolacji tych części domu, które są łatwopalne – dotyczy to przede wszystkim części z drewna. Jedną z możliwości jest wełna mineralna. Jest ona bardziej kosztowną opcją, ale za to cenioną przez fachowców zajmujących się izolacją. Wełna jest ognioodporna, idealnie chroni przed denerwującymi dźwiękami. Ocieplanie wełną wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę należy chronić przed nasiąkaniem przez wykorzystanie folii chroniących. Nie są to wszystkie możliwości termoizolacji domu. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan dostępny jest w wielu wariantach. Produkuje się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Substancje te podgrzewa się i następnie poprzez zwiększenie ciśnienia powstaje pianka, którą używa się do ocieplania. Natryskiwana pianka powiększa objętość i natychmiastowo zastyga. Dzięki temu tworzy się jednorodna powłoka, która dokładnie wypełnia wszystkie luki. Pianka idealnie przylega do prawie każdego podłoża. Nałożona pianka nie wymaga dodatkowych umocnień. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, ocieplenie więźby dachowej można wykonać w jeden dzień.

Rodzaje pianki

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia sprawdzi się przy zabezpieczenia budynków z zewnątrz. Poza ochrona przed wychłodzeniem stanowi także idealnym produktem chroniącym przed wilgocią, przez to wykorzystywana jest do izolacji fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Ten typ pianki jest bardzo lekki. Dodatkowo pianka otwarto komórkowa pianka PUR na porowata strukturę, sprawia to, znacząco ułatwia to wentylację. Stosuje się ją do ocieplania wnętrz.

Plusy ocieplania pianką PUR

Pianka PUR jest bardzo uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Wykorzystywana jest jako materiał chroniący przed utratą ciepła w domach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach gospodarskich. Ocieplenie z pianki PUR nie szkodzi alergikom. Warstwa pianki nie kruszy, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Ocieplenie z pianki poliuretanowej nie wydziela toksyn, nie szkodzi przyrodzie. Warstwa pianki tworzy doskonałe zabezpieczenie przed utratą ciepła, w efekcie czego nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Kolejną pozytywną cechą jest odporność na wilgoć. Warstwa poliuretanu nie zmienia kształtu pod wpływem wody. Ocieplenie tego typu nie wymaga dodatkowego umocnienia warstwy izolującej, bo doskonale przylega do betonowych ścian i drewnianych elementów. Fachowcy od ocieplania domu wiedzą jak dużym problemem są mostki termiczne. Przez nie ucieka więcej ciepła. Zastosowanie pianki PUR likwiduje ten problem. Poliuretan tworzy jednolitą powłokę przez co nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość ocieplenia nawet niestandardowej więźby dachowej i to w błyskawicznym czasie. Konfrontując, izolacja z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Właściwe ocieplenie domu to wydatek który trzeba przeanalizować i właściwie wdrożyć. Przeanalizować należy wady i zalety każdego ze sposobów. Najczęściej stosowane materiały wykorzystywane do termoizolacji od jakiegoś czasu mają groźnego rywala jakim jest pianka PUR. Pianka poliuretanowa ma doskonałą opinia u fachowców, pozytywnie oceniają oni jej uniwersalność. Znacząca zaletą jest także niewielki czas wykonania ocieplenia. Pianka poliuretanowa sprawdza się zarówno w budownictwie mieszkalnym, ale też jako ocieplenie budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt.

Pianka PUR, postaw na jakość —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.