Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
28 października, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, by metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają wciąż rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy powtarzać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.