Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja laserowa
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Nowoczesne ocieplenia domów
31 sierpnia, 2019

Endermologia LPG

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi oraz przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie dobre będą pokarmy z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga także regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, by nie przemęczać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.