Kubki termiczne najlepszy dla Ciebie

Najnowsze technologie termicznych izolacji
28 sierpnia, 2020
Kubki termiczne dla każdego
29 sierpnia, 2020

Termokubek najlepszy dla Ciebie

O termicznych kubkach rozmyślamy przważnie w sezonie zimowo-jesiennym, gdy planujemy zabrać ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale też sprawdzają się do przechowywania zimnego picia w upały. Jaki kubek będzie dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Dobry termiczny kubek na długo zachowa ciepło herbaty albo chłód picia. Z tej przyczyny z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, szczególnie że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, dlatego przyda się w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeżeli przwidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej w pierwszej kolejności sprawdzić parę istotnych aspektów. Przede wszystkim najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego zastosowanie oraz parametry utrzymania ciepła lub zimna. Następnym elementem jest przykrywka kubka. Musi być nie tylko szczelna, aby utrzymywać ciepło lub zimno wewnątrz na porządanym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Należy też wybrać formę kubka termicznego oraz jego objętość. Kubki termiczne o średniej objętości nie zachwycą na wielogodzinnych wyprawach, z tego powodu w tej sprawie powinniśmy dobrać pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek idealny do biura, do pracy

Termiczne kubki zwykle nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od charakteru pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki, jakie zapewniają długi czas trzymania temperatury. Możemy wybrać wzorzysty kubek ceramiczny, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one słabiej trzymają temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być zdecydowanie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, posiadają sporo wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez trudu wejdą do plecaka oraz nie sprawią trudności w stosowaniu. I chociaż nie tak długo zachowują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozpadną się tak jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się też na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie polegamy długim utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest ważne, lepiej nabyć termiczny kubek z tritanu. Takie kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a do tego nie mają w składzie związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę szczególnie najważniejsze, by termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Dlatego doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę jest stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, dlatego że są świetnie izolowane, dzięki czemu trzymają temperaturę przez wiele czasu. Co więcej mają wytrzymałą konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka jest zaledwie jego ciężar, bo jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W samochodzie powinniśmy mocno uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz świetnie zachowuje temperaturę. Kubki termiczne porcelanowe, szklane albo plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, by byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe też cechują się dużym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Komentarze są wyłączone.