Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
17 grudnia, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
27 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Na ten moment ziemianie często poszukują niebanalnej rozrywki. Nie starcza nam już zwykłe wyjście na wódkę, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na niezapomnianą wycieczkę działową grupy pracowniczej lub wypad z grupą przyjaciół został paintball. Niektórzy amatorzy tej nie stroniącej od mocnych wrażeń rozgrywki zdecydowali się przejść na laser tag – również nazywany paintballem laserowym. Z czego to wynika?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opisujących proces zwiększenia fali rozgłosu paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie widzimy niebagatelne rozbieżności pomiędzy obiema stylami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Na początek – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera fizycznej amunicji, która towarzyszy nam w powszechnej wersji paintballa, i dzięki temu ból wyeliminowano. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – celowanie wiązką światła ma swoje widoczne korzyści.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego tyczy się tak spotykających się na arenie jak i otoczenie. Nie musimy dostarczyć zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może przypatrywać się grupa kibiców, usadowiona bardzo blisko miejsca akcji.

Ktoś słusznie spyta – co wiemy o świetle, które emituje broń, używana przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, całkowicie komfortowej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu uczestnicy oraz kibicujący zyskują swobodę.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich musimy przywołać temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, ogromne emocje i cudowna zabawa związane są z niezbędnymi środkami ostrożności oraz grubymi mundurami. Z pewnością to drugie nie jest wygodne, gdy mierniki pokazują duży upał w lipcu lub miesiąc później. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, przez to otrzymujemy w pakiecie wygodę oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – zwiększa się liczba przyszłych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie jest odpowiedni dla dzieci, a jeśli dopilnują wymaganych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – choć często będzie w tej sytuacji konieczne specjalne oświadczenie ze strony opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Prawdopodobnie ogromne grono czytających minimum raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Dziś laser tag daje nam to, że przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. To może wam się spodobać – w rozgrywce paintballu laserowego nie ma zastosowania przepis, że po jednym błędzie kończy się wasza przygoda. Czyż tak nie jest lepiej? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Uznana spółka mająca w swoim menu takową rozgrywkę zapewne spróbuje odwzorować broń, stosowaną przez militaria z Polski lub innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Zdajemy sobie sprawę, że prócz samej broni, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o trafieniu albo wypadnięciu z gry. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie sprzętu w interesujące rozwiązania, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie rozgrywki i poczucia się jak wieloletni koneser wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag obecnie możecie spotkać w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Zademonstrowaliśmy już ogrom walorów paintballa laserowego. Wszystkie one, w połączeniu z dosyć niskimi cenami sprawiają, że ten model rozrywki będzie świetnym planem na spędzenie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej paczki, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu wspaniały wieczór kawalerski. W tych czasach standardowa balanga w lokalu może nie wystarczyć, a paintballowa konfrontacja połączy świetną zabawę z potrzebną dawką emocji, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Kolejnym atutem będzie to, iż można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Ta forma paintballa wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować zaskakującą dla innych lekcję WF-u czy zorganizować młodszemu pokoleniu obóz.

Pamiętajcie o jednym – gros spółek z paintballem laserowym wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą sławę paintballa laserowego, trzeba „zaklepać” sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, trzeba przyjcie odpowiednio wcześniej oraz otrzaskanie się z zasadami, obowiązującymi na terenie obiektu proponującego imprezę. Gdy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i rozpocznie się rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.