Pomoc adwokata – nowe i stare długi

odzyskiwanie sms android odzyskiwanie sms toruń odzyskiwanie danych
Jak wygląda odzyskiwanie danych z telefonu?
30 kwietnia, 2017
dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Wspaniała muzyka na Twoje wesele, czyli co może zrobić dla Ciebie DJ
6 maja, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

Jak działają firmy windykacyjne?

Pokaźna ilość spółek „ściągających” długi jest kierowana przez osoby, które odbyły studia z zakresu prawa, jednak nie posiadają aplikacji. Stąd też posiadają ramową wiedzę z dziedziny kodeksu cywilnego. Nabywanie przeróżnego typu zadłużeń wymaga głębszego poświęcenia i wyczucia, jakiego niestety nie możemy osiągnąć za pomocą innych środków, jak podczas stażu w biurze u „dojrzalszych” przyjaciół po fachu. W tym przypadku konieczny jest adwokat, który niewątpliwie będzie zdawać sobie sprawę, jakie czynności dobrze jest przedsięwziąć. Firmy windykujące długi chętnie nie dostają jakiejkolwiek „przedpłaty” i umawiają się wyłącznie na procent od „ściągniętej” wierzytelności. Zwykle jest to od około 20% do plus minus 50% całkowitej kwoty. To niewątpliwie fakty dotyczące Kontrahentów. Oni w ogóle nie muszą praktycznie podejmować żadnych czynności, poza oczekiwaniem na spłacenie części długu poprzez przedstawioną firmę. A co w tym okresie ma miejsce z wierzycielem?

Wezwanie do zapłaty jest dopiero początkiem…

Należy w niniejszym miejscu rozpoznać dwie sprawy: gdy pewna osoba ledwie co została wierzycielem i zadłużenia przedawnione, których zupełnie nie trzeba oddawać. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to dłużnik musi obligatoryjnie pokryć nieuregulowane wierzytelności pod rygorem sprawy w sądzie, wydania orzeczenia, odebrania majątku przez komornika oraz w rezultacie uiszczenia znacznie większej kwoty niżeli pierwotna. Jeżeli chodzi o wierzytelności przedawnione, wtedy w ogóle nie musimy zwracać długu – taką wiadomość uzyskamy od dowolnego prawnika. Niestety spora liczba placówek dochodzących wierzytelności nie prosi już o spłatę owego zadłużenia, ale szantażuje trasatów negatywnymi efektami ich niezapłacenia. Przeprowadzają to z wykorzystaniem listów, które non stop wpadają do skrzynki na korespondencję, co najmniej kilkunastu wiadomości e-mail i męczących kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Często komunikaty są nakreślone w taki sposób, żeby trasat rozważył to, że faktycznie powinien coś sfinansować. Wiele w nich osobliwych dla „pospolitego zjadacza chleba” określeń typu „inwestycyjny niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz zamknięty.” Co konkretnie w takiej sytuacji należy zrobić?

Długi, które trzeba zapłacić

W takiej sytuacji powinniśmy dostać pozew o uregulowanie należności z sądu (jeśli długu niedawno nie spłaciliśmy). W ogóle decyzji z sądu nie można bagatelizować, ponieważ po pewnym okresie (usankcjonowanie) posiada ono moc egzekucyjną. Jeśli informacje objęte w pozwie są fałszywe bądź przyłączono do pozwu nieuczciwe rachunki – tym bardziej musimy odpowiedzieć. Wierzyciel ma prawo się wzbraniać, np. kiedy doszło do przedawnienia długów. W takiej okoliczności dobrze jest skorzystać z porady prawnej bądź udać się do znalezionej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która wyklaruje nam, jakie działania będą najwłaściwsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi swych należności, posiada obowiązek przedstawić w trakcie sprawy w sądzie dowody, przykładowo odnotowany mandat za niezapłacony rachunek za Internet.

Długi przedawnione – to takie, których nie trzeba spłacać

Spółki odzyskujące długi nie mają zupełnie najmniejszych uprawnień. Ma je sąd, sekwestrator, obrońca – jednakże nie placówka zajmująca się inkasowaniem nieaktualnych zadłużeń. Jeżeli więc otrzymaliśmy zalecenie do zapłaty od przedstawionego podmiotu, nie można realizować takich ruchów:

1. Ogólnie rzecz ujmując nie można dawać odpowiedzi na pisma, e-maile oraz telefony, ponieważ będzie to równoznaczne z istnieniem zadłużenia (jakiego w ogóle nie trzeba regulować)

2. Jeżeli owa instytucja łączy się telefonicznie, musimy mieć na uwadze to, że cała debata będzie zapisana – a to niekiedy może właśnie wpłynąć na naszą niekorzyść. Stąd nie pozwólmy się nagrywać, nie wchodźmy w zbędne dyskusje z windykatorami pracującymi w centrum obsługi telefonicznej. Po prostu skończmy połączenie, szczególnie jeżeli nie uwidacznia się nam numer telefonu.

3. Absolutnie nie dajmy sobie grozić! W przypadku starych zadłużeń przenigdy nie przesyłajmy zaświadczeń odwoławczych, próśb wypłacania długu w ratach, oferty przedłużenia momentu zapłaty wierzytelności etc. Nie dajmy się też nabrać na mediacje, a mianowicie „promocje” i „upusty” tyczące się niefunkcjonujących od dawna długów.

4. Po prostu nie przelewajmy jakiejkolwiek kwoty na rachunek rozliczeniowy placówki windykacyjnej, nawet jednego grosza. Bo wówczas zacznie się cała machina odzyskiwania wierzytelności. Uiszczenie chociażby bardzo niskiej sumy jest tożsame z tym, iż wierzytelność uwzględniamy.

5. Jeżeli przynieśliśmy do domu tajemnicze zawiadomienie, zwróćmy się do adwokata, który wytłumaczy nam konkretne jego odcinki.

Trzeba też wspomnieć o tym, iż zadłużenia nieprawomocne możemy opłacić dobrowolnie. Środki nie znajdą się tymczasem na rachunku w banku początkowego pożyczkodawcy, tylko jednostki, jaka powyższy dług w późniejszym czasie zakupiła. Trzeba w takim przypadku zadać sobie podstawowe pytanie: czy tak należy robić? Sfinansowanie prawdziwemu pożyczkodawcy starego długu ma sens, jednak płacenie spółkom, które od siebie wzajemnie odkupują nieuregulowane wierzytelności oraz liczą na krótkoterminowy efekt – chyba nie. Szczególnie, iż część akceptuje liczne przekroczenia polskiego kodeksu.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek oraz zamierzasz ujrzeć, jak wygląda specjalistyczna strona pełnomocnika, możesz kliknąć w tym miejscu – Kancelaria adwokacka Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.