Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozkwitu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które zmniejszają przebarwienia i korygują wygląd zębów, a także uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i efekt zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych łączy się sporym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a do tego eliminuje do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą u dentysty jest niezwykle komfortowy i nie pożera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować natężenie światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć również przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami można schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.