Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozkwitu technologii i technik używanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od ręki w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które zmniejszają przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a także wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Do niedawna na ostateczny rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie powstała możliwość sprawdzenia rezultatu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i według dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, co zabierze trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego eliminuje do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy i nie pożera dużo czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować moc światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Licówkami można zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się także jako metodę poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.