Jak robić nowoczesne strony www

Hermes Wynajem autokarów przewozy autokarowe w kraju i za granice
Wynajem autobusów – jak zorganizować wycieczkę
18 grudnia, 2018
Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dobry stomatolog – komu zaufać
29 stycznia, 2019
Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

Strony WWW - Tworzenie stron i sklepow internetowych

XXI wiek to nieustanny postęp modelu konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, cały czas rozglądają się za czymś nowym i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie świadczy o tym, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Kupowanie luksusowych wyrobów to także, ale pozostają przecież jeszcze środki czystości, jedzenie – po prostu to, co jest nam nieodzowne do egzystencji. Wiele z nas pędzi nieustannie przez życie i przez to, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Dobrym wyjściem może stać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.
Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Z pewnością kojarzymy spore grono modelowych jednostek, które na nic nie mają czasu. Nabywają produkty hurtowo w supermarkecie raz na dwa tygodnie, aby przyoszczędzić sobie bezustannego ruszania po potrzebne produkty. Teraz przykładowe sieci idą jeszcze naprzód i świadczą takim osobom dostawę produktów do domu.

Przeanalizowana już tematyka tyczy się głównie osób zarobionych, siedzących w nieskończoność w miejscu pracy. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy trzeba zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni chętnie sięgają wówczas po sklep online oraz hurtowo nabywają upominki dla rodziny. Mając to na uwadze – stają się oni naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – wyjątkowo liczną.

Nakreśliliśmy już bazowy cel stworzenia e-sklepu, obecnie winniśmy przemyśleć jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam dać określone zarobki, wtedy startujemy od tzw. analizy SWOT. Rozpatrzenie mocnych oraz słabych stron, widoków i niebezpieczeństw to całkowita podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego sklepu internetowego, jak i rywalizujących podmiotów. Powinniśmy sprawdzić jakie parametry osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

Kolejna sprawa to wyselekcjonowanie grupy odbiorców. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Otwarty przez Was sklep internetowy możemy skierować do Klienta wszechstronnego, który zyska możliwość wyboru spośród dużej ilości typów produktów, ale także np. zapraszać do sklepu internetowego przede wszystkim płeć piękną, z powodu licznej oferty kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Dokładnie rozpatrzcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Pamiętajcie, że założenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

Jeżeli otwierasz nową firmę, koniecznie trzeba zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.

Gdy Twoja firma już działa, musisz tylko zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

Następna analizowana rzecz dotyczy produktów. Gdy już podejmiemy decyzję czy będzie to coś branżowego, z hermetycznej działki, czy też produkty powszechne, wytwarzane na szeroką skalę, skupiamy się na właściwym dobraniu kolportera. Odpowiedzialność, punktualność i zaufanie, to winna być lista walorów, na którą trzeba zwrócić uwagę. Rzecz jasna na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Sprawa dostawcy załatwiona ? Zbliżamy się do momentu, kiedy wypada dopracować informacje dotyczące towarów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie ?

Zagłębiamy się teraz w kwestię pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to wtedy należy skierować uwagę na zredagowanie oryginalnych opisów – chwytliwe dla Odbiorców, ale oprócz tego – przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, by dobrze nam znana wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – nasza wyrocznia zakwalifikuje Was negatywnie i nie uzyskamy satysfakcjonującej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

Kiedy już to wszystko mamy – przyszła kolej na wprowadzenie konkretnych systemów płatności. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań będziemy chcieli też zagwarantować Nabywcom możliwość płatności za pobraniem oraz z góry. Ważnym będzie, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Zamysł jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy naszkicowany plan działania i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. W niektórych przypadkach starczy nawet bezpłatny software, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

Domena niekiedy jest dawana w pakiecie z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – to wtedy będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania, nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – mają one nam multum ograniczeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Strony WWW

Komentarze są wyłączone.