Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
1 kwietnia, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
3 kwietnia, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co powinnyśmy wybrać? Kosztowny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta chce mieć nieskazitelne ciało, zdecydowanie bez żadnego włosa! Przeważająca część z nas absolutnie nie chce trwonić czasu na wybieranie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi trzeba pozostać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Maszynki do golenia, nieprzyjemny wosk, kosztowne akcesoria do depilacji w zaciszu własnego domu – muszą ostatecznie odejść. Pojawił się już ich następca – innowacyjny laser, który może usunąć włosy nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to na dobre. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj ten tekst.
Golenie nóg jest niesamowicie monotonne. Ma to na uwadze bez wątpienia każda kobieta. Odrastające włoski są silniejsze, ciemniejsze i coraz ciężej o nich zapomnieć. Jeżeli planujemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, wówczas trzeba obowiązkowo wiedzieć jak się do tego zabrać, bo można sprawić sobie krzywdę, a konkretniej skaleczyć skórę. Krótko mówiąc nie można zapomnieć o optymalnej pielęgnacji, bo to kwintesencja perfekcyjnie gładkich nóg (czy innych partii ciała). Może najwyższy czas skorzystać z dobrodziejstwa rewolucyjnych technologii i postawić na laser? To dobra technika, ale w sumie nie jest aż taka łatwa. Trzeba zapisać się na kilka luksusowych wizyt, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy już na zawsze. Bardzo ważne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i zmysłową, wspaniałą skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, jaką ilość czasu poświęcasz na usuwanie owłosienia z nóg czy pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii maszynkę do golenia to marnujesz codzienne aż 7 minut, a to daje blisko 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny bądź gorący wosk wyłącznie na pozór są ekonomiczne, ponieważ musimy je wykorzystywać przynajmniej przez pół godziny co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą wszystkie balsamy, kremy i inne kosmetyki, których celem jest opóźnić wyrastanie włosków czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest przykra i tylko dzięki niej możemy mieć później problemy z wrastaniem włosków. A ponadto w ogóle nie jest taka tania. Mając na uwadze te wszystkie sposoby, można śmiało potwierdzić, że epilacja laserowa jest najkorzystniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju popularność tego zabiegu krótko mówiąc nie jest jeszcze zadowalająca. Bardzo dużo Kobiet dowiaduje się o niniejszej opcji przy okazji zapisów na pozostałe zabiegi, m in. gorącym woskiem. W sumie nie chcą wypróbować nowości, bo krótko mówiąc nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. Co więcej o epilacji przy użyciu lasera krąży wiele mylnych opinii.

Czemu? Ponieważ wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są używane na przemian. Jest to zauważalne chociażby po tekstach w sieci, czy uwagach różnych „znawców” w komentarzach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz wcale nie polega jedynie na tym, iż w jednym spośród owych wyrazów nie ma magicznej literki „d”. W klasycznej depilacji (m in. za pomocą wosku czy depilatorem elektrycznym) włosek jest usunięty, jednakże wyłącznie na pozór. Cała cebulka i brodawka odżywiająca włosek pozostają zdrowe. Stąd też depilację należy systematycznie powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego pozbywania się owłosienia. Unicestwia meszek, cebulkę oraz wspomnianą brodawkę – a rezultatem jest brak perspektywy regeneracji włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest po prostu wiązką światła. Podczas wizyty emitowany jest impuls. Melanina, zatem pigment znajdujący się w środku każdego pojedynczego włosa, zatrzymuje przekazywane światło. W czasie funkcjonowania głowicy wytwarza się ciepło, natomiast włosek wraz z macierzą i odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Skuteczność lasera bazuje na tym, czy natychmiast uszkodzi centralną część z włosem czy tylko je nadwątli. Kilkadziesiąt urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach czy salonach kosmetycznych wyłącznie zaburza proces rośnięcia włosa. Stąd też po pewnym czasie pojawiają się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, jednak nie możemy bez wątpienia potwierdzić, iż depilacja laserowa nie boli. Podczas nadawania impulsu Klientki wspominają o tym, że wyczuwają drobne ukłucia albo mrowienie. Najmniejsza bolesność jest wskazywana przedramionach oraz łydkach, zaś najgorsza w okolicach intymnych i pach. Jest to niemniej rzeczywiście drobny, nic nie znaczący ból, bowiem na całe życie uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jednokrotny zabieg na pewno nie da satysfakcjonujących efektów. Laser usuwa podczas jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W części przypadków wystarczą cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednak u około 20% osób nieuniknione są zabiegi przypominające, gdyż naturalnie w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie są w stanie zacząć rosnąć i musimy udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosków przez cały ten czas był nadzwyczaj ważny, natomiast lasery w salonach w zasadzie nie mogły poradzić sobie z włoskami blond, rudawymi albo popielatymi. Złotawe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do epilacji, bowiem lasery diodowe miały dylemat z rozgraniczaniem włoska od skóry. Dzisiaj korzysta się przeważnie z aparatury Palomar Vectus, który jest uzbrojony w wysokiej jakości narzędzie do weryfikacji włosków i skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się możliwe epilowanie choćby wyjątkowo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy o intensywnym zabarwieniu – hebanowe, ciemnobrązowe – i prawie niewidoczne, np. rude oraz we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dostosowany na potrzeby barwnika włosków oraz odcienia skóry, by nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Parametry są zatem zawsze niezwykle starannie wybierane, aby Klientki odczuwały maksymalny komfort w czasie depilacji.

Kto bynajmniej nie może wciąż skorzystać z sesji epilacji za pomocą lasera? Naturalnie Panie, które mają popielate włosy. Są one całkowicie pozbawione barwnika, a kuracja najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być wypielęgnowana, nie może być na niej żadnych przecięć, ani wysuszonych partii. Na co najmniej kilka dni przed zabiegiem warto przeznaczyć czas na przyzwoitą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza skóra musi koniecznie być oczyszczona (bez koktajli odżywczych, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Bardzo ważne jest również porządne zgolenie skóry, bo w ogóle nie wolno depilować skóry podrażnionej. Uważne ogolenie daje gwarancję komfortowego oraz w miarę niedotkliwego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed sekwencją zabiegów każda Klientka bezwzględnie musi omówić za i przeciw z kosmetologiem. Chodzi raczej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Zaraz potem dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych rozmiarach lub o większych gabarytach w zależności od określonej części ciała. Okazalszą wykorzystuje się na rozległych rejonach, np. nogach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przystawiana do ciała na tzw. „zakładkę”. Z daleka wygląda ta czynność w taki sposób, że specyficzna lampa z czerwonym światłem jest przybliżana na okrągło do ciała. Po terapii kosmetolog smaruje balsamem kojącym cały rejon, na jakim zabieg był przeprowadzany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Niezwłocznie po zabiegu i przez co najmniej kilka następnych dni należy zdecydowanie pokrywać miejsca po epilacji kremami, które w swym składzie mają panthenol bądź kolejne składniki ochładzające i uśmierzające ból. Przez prawie jeden tydzień w ogóle nie wolno stosować peelingów, trzeba unikać balsamów wysuszających, światła słonecznego, basenu i sauny. Jeśli zaobserwujemy małe strupki, nie wolno ich niszczyć (gdyż pojawią się wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Możemy zatem pozbyć się na zawsze nadmiernego owłosienia z ud, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To kapitalny zabieg dla Pań, które mają zbyteczne owłosienie w rejonie twarzy bądź na brzuchu oraz przeszkadza im to, np. nad jeziorem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Istnieje kilka grup schorzeń, które są ważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji przy użyciu lasera. Zaliczają się do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, bielactwo lub intensywne choroby skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie przeprowadzi kuracji, jeżeli przyjmujemy leki z retinoidami czy popijamy pewne zioła. Zabieg musi być zrobiony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bowiem wówczas mamy szansę z nim omówić wszystkie problemy ujawniające się dokładnie po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Generalnie rzecz ujmując, zabiegowi depilacji przy użyciu lasera wolno poddać się kiedy tylko chcemy. Musimy zawsze pamiętać, że po kuracji w ogóle nie wolno w jakimkolwiek przypadku opalać się, chodzić na basen bądź używać balsamów z alkoholem (skrajnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg musimy zrobić pod koniec roku, bo końcowy zabieg będzie przeprowadzony na początku wiosny. Całkowita kuracja trwa całkiem długo, bo nowe sesje muszą być robione w optymalnych odstępach czasowych. Zima zatem to właściwy czas, by zacząć realizować swoje cele, a wiosna, by uwidocznić ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.