Firma sprzątająca

Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go wybrać?
21 września, 2020
Izolacje natryskowe domu pianką PUR
1 października, 2020

Firma sprzątająca

Zadbane biuro czy innego rodzaju zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na ludziach, którzy przekroczą próg budynku, warto zadbać o czystość. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba czyszcząca na etacie może sobie nie poradzić, ze względu na to wiele firm rozważa zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Dlatego też nic dziwnego, że firmy sprzątające okazują się o wiele bardziej popularne. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Serwis firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto szczegółowo podkreślić w umowie, które czynności będą niezbędne, a także w jakich dniach i godzinach mają być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Trzeba również wskazać częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy w ciągu tygodnia, natomiast tam, gdzie dzień w dzień pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, warto pomyśleć o potrzebnych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających to głównie czyszczenie mebli, odkurzanie i zamiatanie, mycie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się także czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin czy mebli tapicerowanych. Dostępne są też okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Ponadto w czasie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dobranie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru i otaczającego ją terenu.

Jak znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór najlepszej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, aby zyskać pewność, że sprosta naszym potrzebom. Poza tym warto sprawdzić referencje i umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, potwierdzających uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które przekonują do współpracy na bazie ustnego porozumienia oraz tych, o których trudno wynaleźć więcej informacji, trzeba podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia doświadczonych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest również technika pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, aby robienie usług odbywało szybko i na czas. Należy zwrócić uwagę także na zachowanie harmonogramu pracowników i na zapisy list kontrolnych, potwierdzających częstość wykonywanych usług. By znaleźć dobrą firmę sprzątającą, warto również zainteresować się środkami czyszczącymi i urządzeniami używanymi do sprzątania. Jeśli klient nie wskaże, że będzie osobiście dostarczał niezbędny sprzęt i środki myjące, lepiej dowiedzieć się, czego używa dana firma w swojej pracy. Czasami firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie wysokiej klasy preparatów sprzątających, których nie da się nabyć w zwyczajnym sklepie czy drogerii.

Z jakiego powodu warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się zyskowne z dwóch głównych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się przeważnie mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Po drugie, w sytuacji, gdy nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, opłacając fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z innych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, które generują prawdziwe przychody. Ponadto fachowe firmy sprzątają o wiele lepiej i dokładniej, a do tego niezwykle dyskretnie, gdy dobierzemy czas czyszczenia, aby nie zakłócał pracy pozostałych. W ten sposób przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta i nie odstrasza klientów. Ponadto firma sprzątająca z reguły troszczy się o potrzeby placówki. Jeśli kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka informacja jest dostarczana do odpowiednich osób, by nie doszło do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa również na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to wygoda i oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu prościej skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.