Niezwykłe dekoracje weselne

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
28 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
1 kwietnia, 2017

Niezwykłe dekoracje weselne

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

Od kiedy istnieją wycinanki z papieru?

Czym są kolorowe wycinanki papierowe? No właśnie, zna je oczywiście każdy z nas! Czasami cięcie rozlicznych kształtów z pstrokatego papieru, magazynów czy kartonu określa się jako „umiejętność niszczenia papieru”. Mówiąc w skrócie wycinanka rodzi się z obcięcia pokaźniejszej ilości barwnego papieru w taki sposób, aby reszta uchowała się w pojedynczym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce uwielbiają przesiadywać przy stoliku oraz wycinać różnorakie wzory, zaś zaraz potem naklejać je na ściany lub przywieszać na lodówkę. Czy na ślubie kolorowe wycinanki papierowe mogą być wdzięcznym dodatkiem? Czy mają szansę pełnić funkcję oryginalnej, przyciągającej spojrzenia dekoracji? Naturalnie mogą, tylko muszą być zrobione niezmiernie precyzyjnie. Należy używać wyłącznie bardzo ostrych narzędzi, m in. nożyczek czy skalpeli. W dawnych czasach posiłkowano się nożyczkami do strzyżenia owiec, ponieważ były niesamowicie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z jakich teraz przygotowuje się prześliczne dekoracje ślubne, były niezwykle popularne w Chinach (ponieważ to naturalnie tam wymyślono papier). Z wspaniałych, różnokolorowych wycinanek przygotowywano ozdoby do włosów głównie dla niewiast z dynastii Tang. Za to na chińskich wsiach, kiedy kończyły się zbiory, kobiety siadały wspólnie do stołu i robiły wtedy oryginalne wycinanki z pięknego papieru. Każda młoda dziewczyna musiała wyuczyć się kilkunastu technik obcinania kształtów, bo przed wydaniem za mąż były analizowane jej umiejętności. Meksyk był następnym krajem, w którym papierowe wycinanki cieszyły się ogromną sławą. Wycinano różne wzory z bibuły i wtedy wieszano je na wisiorach przy głównych ulicach. Najczęściej organizowano to z okazji ożenku, chrzcin czy innych świąt liturgicznych. Udekorowane miasto musiało wówczas wyglądać fantastycznie!

W naszym kraju wycinanki można zauważyć w sztuce narodowej, konsumpcyjnej i modzie. Coraz chętniej młodzi ludzie stawiają się na ręcznie wykonywane zaproszenia dla gości, elementy zdobnicze w Kościele, znakowanie ślubnych stolików i różne inne dekoracje weselne. Wycinanki na kilkudziesięciu weselach wcale nie są jedynie nic nie znaczącym tłem, ale często stanowią kluczowy motyw. Przykładowo w trakcie Wielkanocy górują wycinanki z wzorami roślinnymi. i zwierzęcymi.

Dekoracje ślubne wycinane z papieru

Istnieje mnóstwo metod tworzenia wycinanek z papieru, wszak do najbardziej modnych przynależą te przygotowywane ręcznie i przy użyciu lasera. Pierwsze są wyjątkowo drogie, ponieważ każda indywidualna wycinanka jest wykonywana na indywidualne zamówienie. Niemało czasu trwa wykonanie wzorca, natomiast w następnej kolejności skonstruowanie kilkunastu egzemplarzy. Wycinanki wytworzone laserowo są dużo tańsze, jednakże krótko mówiąc nie posiadają – jak to się najczęściej powtarza – „tego czegoś”. Na ślub i wesele bez wątpienia należałoby dopasować cenniejszą wersję, jeśli zależy nam na dokończeniu każdego drobiazgu.

Ciekawym zamysłem są kartki z życzeniami. Przydadzą się nie tylko na ślub, lecz też na inne okoliczności, np. narodziny potomka, Dzień Matki, Wielkanoc bądź Walentynki. Na tej kartce mamy możliwość umieścić osobiście stworzony wiersz oraz podpisy członków rodziny. Kobiety, które są naprawdę odważne, mogą przygotować biżuterię z papieru, przykładowo kolczyki. Zwłaszcza, że zwyczajnie każda panna młoda ma włożone kosztowne błyskotki. Absolutnie nie chodzi tu o oszczędność, tylko o zwrócenie uwagi wszystkich gości w niepowtarzalny sposób. Przygotowanie opisanych dekoracji ślubnych możemy zlecić osobie, która ma do tego dobrą rękę.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest unikalnym przeżyciem, dlatego ozdoby ślubne powinny być znakomicie dobrane do stylu, w którym będzie się ono odbywało. W tym roku spora ilość osób organizuje wesele w charakterze „produkcyjnym” czy boho. Ten pierwszy bazuje na korzystaniu z „składników fabrycznych”, zaś niejednokrotnie sama uroczystość odbywa się w wynajętym składzie albo starszej fabryce. Z kolei drugi jest stylem „luźnym”, w jakim rządzą motywy roślinne oraz złudny nieład. Gustowne imprezy, na których przybyli goście okryci są w markowe garnitury oraz suknie, pomału odchodzą w niepamięć. W dzisiejszych czasach wygrywają prawdziwe oleandry we włosach, kule bibułowe powieszone w wielu miejscach na sali, ciasteczka ślubne skonstruowane w stylu vintage i stroje dla gości rodem z balów kostiumowych. Wszystko w gruncie rzeczy zależy od naszej kreatywności i… doświadczonego realizatora wesel. Dekoracje weselne powinny budzić podziw, lecz ogólnie rzecz ujmując nie taki, jaki całkowicie „zamaskuje” parę młodą. Przed tak wyczekiwanym dniem należy gruntownie przeanalizować, czy wszystkie szczegóły są ostatecznie załatwione. Zaprojektowania elementów zdobniczych nie wolno odkładać do ostatniej chwili.

Jeśli jesteś zaciekawiona przygotowywaniem ciekawych dekoracji albo zamierzasz wynająć scenografa na własny ślub, wejdź w odnośnik obok – www.dekoracje-slubne-torun.pl – a na pewno odszukasz wszelakie przydatne informacje.

Komentarze są wyłączone.