Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – jak zacząć?
5 sierpnia, 2017
Kupujesz dom, co trzeba wiedzieć?
Chcesz kupić dom? Sprawdź najważniejsze kwestie
9 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Maluchy uwielbiają gry. Podczas zabaw nie tylko miło spędzają czas, ale też przyswajają wiedzę i inspirują się. Sale zabaw to świetny pomysł na spędzenie popołudnia. Są one ciekawą alternatywą piaskownicy, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy stworzyć przyjazne miejsce do gier dla szkrabów, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór barw oraz motywów występujących w bawialniach. Przestrzeń można dodatkowo upiększyć za pomocą artystów i plastyków.

 Malowanie bawialni – kolor

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w świecie brzdąca mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój dziecka: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór kolorów i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa maluch podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj obrazuje jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

 Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Bawialnię najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Inspirujące murale zazwyczaj widoczne są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dodatki inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Opcji jest wiele. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym pomysłem na dekorację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy pomysłowość malucha. Obrazki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

 Malowanie bawialni – kompozycja

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako temat przewodni rysunku przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto to z nimi przedyskutować.

 Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, iż wśród maluchów są także uczuleniowcy. Dlatego tak ważny jest wybór niezagrażających produktów.

Korzyści

Zastosowanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal dla dzieci to świetny plan na wyróżnienie się wśród konkurencji, a obecnie ma to ogromną wartość. Maluchy zapamiętają interesujące motywy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej mankamenty. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu plastyków zachęca do skorzystania ze swoich usług. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Wykorzystanie postaci z bajek ważne jest też w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Oderwanie się od problemów ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla dziecka.

Malowanie bawialni, wiemy jak —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.