Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
21 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
25 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Wiele dzieci pytanych w szkołach jaki zawód chcą pełnić za kilka lat, od razu odpowiada – adwokat. Tak samo jest z młodzieżą w wieku licealnym. Uczące się jeszcze osoby oglądając nie zawsze zgodne z rzeczywistością filmy, zachwycają się funkcjonowaniem prawników. Zawód ten niesie za sobą za równo zalety jak i oczywiste wady. Z pewnością praca w sektorze prawnym daje dużo satysfakcji nie tylko zawodowej, ale również finansowej. Zatrudnieni w kancelariach adwokackich nie narzekają na nudę, to trzeba przyznać na samym początku. Jednak czy praca w tym zawodzie jest dla Ciebie?

Będąc na progu pełnoletniości nie wiesz jeszcze co chcesz robić przez resztę życia. Oczywiście nie masz nawet pomysłu co będziesz robić w przyszłym tygodniu, a co dopiero w tak rozległym czasie jak pięć następnych lat. Nie łam się, nie jesteś sam. Bardzo duża liczba młodych osób zdając egzamin maturalny ma oczywisty kłopot z wyborem ścieżki edukacji zawodowej. Z jednej strony przyciągają nas wysoko odpłatne zawody, ale z drugiej nie chcemy się zamykać w klatce z względu dobrych dochodów. Jeżeli pragniesz postawić na karierę w kancelarii adwokackiej poczytaj ten artykuł mówiący o funkcjach adwokata. i struktury sądownictwa polskiego. Żywimy nadzieję, że rozważysz wszystkie za i przeciw, a Twoja decyzja o ścieżce zawodowej będzie poparta wnikliwą analizą i pewnymi argumentami, które w zawodzie adwokata są równorzędnie pożądane.

Jak zostać prawnikiem?

Jeżeli jesteś w tym miejscu oznacza to, że pierwszy krok w kierunku kariery prawnej został zrobiony. Musisz wiedzieć, że czeka Cię skomplikowana przeprawa przez 5 lat nauki na studiach i kilka lat aplikacji. Jednak późniejsza kariera w zawodzie adwokata wynagrodzi Tobie chwile spędzone na nauce. Zacznijmy jednak od pierwszych czynności. Co potrzebujesz przygotować na wstępie? Niewątpliwie zapisać się na właściwą uczelnię. Studia prawnicze proponowane są zarówno przez publiczne, jak i niepubliczne instytucje w systemie stacjonarnym i zaocznym. Dobrze pójść do szkoły publicznej, gdzie nauka jest nieodpłatna. Jeśli wprawdzie masz zamiar pracować w trakcie studiów musisz wiedzieć, ze na pewnych uniwersytetach połączenie tych dwóch czynności może być ciężkie. Wówczas warto przeanalizować wybór studiów niestacjonarnych, czyli zajęciach weekendowych lub wieczorowych. Naturalnie są one płatne.

W trakcie studiów będziesz spotykał się z takimi przedmiotami jak prawo karne, prawo cywilne, prawo administracyjne, jak i prawo międzynarodowe. Jakakolwiek z tych dyscyplin wyszkoli Cię do służby w instytucjach prawnych. Od Twoich oczekiwań zależy którą z dyscyplin prawa wybierzesz na swoją specjalizację. Miej to na uwadze – lepiej znać się szczegółowo na jednej kwestii, niż na kilku średnio. W pracy adwokata to wiedza determinuje przyszły sukces, więc zatroszcz się o to aby w trakcie studiów poszerzać ją jak najmocniej. Po 5 latach czeka Cię obrona pracy magisterskiej. W prawdzie Ty wybierasz temat pracy końcowej. Sam egzamin końcowy jest dość komfortowy. Prawdziwe schody zaczynają się po tym okresie, kiedy musisz zdecydować na jaką aplikację chciałbyś pójść. Możemy wymienić sześć najważniejszych – adwokacką, radcowską, komorniczą, notarialną, prokuratorską i sędziowską. Aplikacja to rodzaj praktyki zawodowej dla absolwentów studiów prawniczych. Najpierw musisz zdać egzamin wstępny, a po ukończonej aplikacji musisz zdać egzamin rozliczeniowe, który jest bardzo trudny. Jednak po pozytywnym wyniku otwiera się przed Tobą szansa do kariery w wybranym zawodzie prawniczym.

Adwokat – obrońca sądowy

Po odbyciu praktyki aplikacyjnej uzyskujesz uprawnienia do uprawiania danego zawodu – sędziego, komornika, lub też adwokata. Adwokat jest w sumie najbardziej rozwiniętą profesją, gdyż zarówno może dostarczać porady prawne, jak i zastępować swoich Klientów w trakcie procesu sądowego. Powiązany jest z domeną prawa karnego, jak i prawa prywatnego. Może zatem z jednej strony stać się mecenasem podejrzanego o zbrodnie z kodeksu karnego, jak i zastępcą sądowym osoby pozwanej w związku z czynem wyszczególnionym w kodeksie cywilnym. Adwokat może prowadzić prywatną kancelarię prawną, lub być pracownikiem w innym biurze prawnym, lub na przykład w organizacji międzynarodowej.

Prawnik to niezwykle ciekawy i zobowiązujący zawód, w którym zazwyczaj należy powstrzymywać emocje. Z całkowitą pewnością nie jest to praca dla osób o dużej wrażliwości emocjonalnej. Jeśli potrafisz analitycznie podchodzić do problemów, postrzegać zjawiska z dystansu, bez problemowo zapamiętujesz fakty i jesteś cierpliwy w stosunku do drugiego człowieka, możliwe że praca adwokata jest idealną opcją dla Ciebie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy adwokatów, wejdź na stronę profesjonalnej kancelarii prawnej Ius Cogens z Torunia. W dziale Blog odkryjesz pełny wachlarz fascynujących porad prawnych.

Kancelaria prawna Ius Cogens specjalizuje się w prowadzeniu zleceń powiązanych z prawem karnym i cywilnym. Wyśmienici adwokaci proponują wysokiej rangi doradztwo prawne , a także reprezentację sądową przed wymiarem sprawiedliwości w każdej instancji, instytucjami samorządowymi i urzędami, wszędzie tam gdzie rządzi litera prawa. Kliknij na tą stronę i poznaj nowy wymiar usług prawnych: Adwokat

Komentarze są wyłączone.