Klimatyzacja split do biura

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddaszy
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na niezłe samopoczucie, ale także na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i pozytywnie wpływają na naszą motywację i zdolność działania. By zapewnić sobie komfortowe warunki o każdej porze roku najczęściej rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej reguluje temperaturę wewnątrz domu przynosząc nam komfort podczas upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już mamy i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Jak działa rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by wypracować jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury w środku domu, przynosząc ochłodę i cieplny komfort nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zazwyczaj wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator sprawdza się jedynie w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może także ocieplać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna centralnego ogrzewania czy innych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele różnych okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania budynków wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja wynosi ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Do regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli planujemy kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze potrzeby na ogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Daje nam oszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku budynku jest połączenie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie zysków z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza wiele widocznych zalet. Największą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania i dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma również dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.